Volební právo a naše neustálá nespokojenost

Myslíme si, že Česká republika vyčerpává sebe samu. Už několik desítek let se opakuje pořád stejná situace dokola. Jsou volby (prezidentské, poslanecké, do senátu, krajů, obcí a do Evropského parlamentu), slabá většina, někdy menšina přijdou k volbám, odvolí si a pak ta část, která neuspěla + ti, kteří volit nešli vůbec, jsou nespokojení. A tak je to pořád dokola.
Změna, zvolit si, volby.

Je to jednoduché, výsledky demokratických voleb dopadly tak a tak a někdo vyhrál, ten, kdo vyhrál, se snaží nějak svou získanou moc uplatnit, něco s ní dosáhnout, ale není mu to umožněno. Proč? Protože ti, co prohráli, se spojí a oponují těm, co vyhráli, ti pak nemají dostatek moci k tomu, aby mohli doopravdy vládnout, rozhodovat a jsou v patové situaci, kdy nezmůžou téměř nic.

Podobná situace nastává i u voličů, i u lidí, kteří volili. Jak jsme již řekli, k volbám obvykle přijde menší nadpoloviční většina, někdy dokonce i menšina. Z těchto hlasů těch, co přišli, se pak počítá výsledek. Někdo vyhraje, někdo prohraje. Ti, co prohrají, jsou velmi nespokojeni. Máme pro ně pochopení, protože šli volit, volby nedopadly podle jejich představ a tak jsou naštvaní a frustrování.

Pak ale nastává zajímavá situace, kdy se k těmto voličům, kteří se stali výsledkovou menšinou, přidávají lidé, kteří u voleb vůbec nebyli a i oni jsou nespokojení. To nám přijde doopravdy směšné. Naší občanskou povinností je jít k volbám, pokud jsme se dobrovolně rozhodli nevolit, pokud jsme se vědomě rozhodli se této možnosti vzdát, nemáme právo být nespokojení a stěžovat si na výsledky voleb.

Voliči, kteří své volby prohráli, poté demonstrují, dávají svou nespokojenost najevo, ale tím, že se k nim přidají i lidé, kteří u voleb vůbec nebyli, se z nich často stává většina a to je doopravdy nepříjemné.
Volba, volby, čas na změnu.

Tato situace je nepříjemná, protože svobodné demokratické volby dopadly nějak a pak jejich výsledky nerespektují ani prohrané strany, ani lidé žijící v našem státě.

Proč tedy mít demokratické volby, když se podle jejich výsledku poté neřídíme? Každopádně bychom Vám rádi řekli, jak je důležité volit. Využívejte svého voličského práva a volte!