Ubytování v Mikulově můžete spojit s jednodenními výlety do okolí

Vydat se na přelomu září a října do Mikulova může být velmi zajímavým podnětem k uskutečnění výletů v poklidném duchu i do vzdálenějších míst, která jsou ovšem dostupná autem již během několika desítek minut. Dovolená mimo hlavní letní turistickou sezónu se tak může proměnit v sérii nezapomenutelných zážitků. Můžete ji spojit s ubytováním v Mikulověve čtyřhvězdičkovém hotelu s luxusním bazénem a terasou s výhledem na Svatý kopeček.celkový pohled na město Mikulov

Tipy na jednodenní výlety z Mikulova

Brněnské veletrhy – Brno je proslulé nejen svou strojírenskou výrobou (Zbrojovka Brno), ale i mezinárodními veletrhy z oboru strojírenství a elektrotechniky. V současné době zde působí vždy na začátku října více než půl druhého tisíce vystavovatelů, jejichž stánky navštíví přibližně 80 tisíc lidí. Letos je pro návštěvníky připravena i výstava obytných přívěsů a historických automobilů.
Vídeň – hlavní město Rakouska https://brno.idnes.cz/rakousko-zamestnani-jizni-morava-dlt-/brno-zpravy.aspx%3Fc%3DA170506_2323742_brno-zpravy_krut je od Mikulova vzdáleno jen 80 km, rozhodně stojí za to podniknout za jeho brány alespoň jednodenní výlet. Neměli byste si nechat ujít pohled na katedrálu sv. Štěpána, hradní komplex Hofburg, muzejní čtvrť na Ringstrasse, zejména Uměleckohistorické muzeum a Přírodovědné muzeum a také objekt moderního umění. Nejlákavější vídeňskou architektonickou památkou je bezesporu palác Belvedere aSchönbrunn.Pálava
Bratislava – Bratislava skýtá velmi mnoho možností, jak obdivovat architekturu včetně té soudobé, neměli byste si však nechat ujít pohled na město z kavárny na mostě SNP a z restaurace na televizní věži Kamzík.
Slnečné jazerá v Senci – turisticky atraktivní podívanou jsou také Slnečné jazerá v Senci, jež vznikla v roce 1845 zatopením povrchového dolu na štěrkopísek, který se využíval ke stavbě železniční trati z Bratislavy do Galanty. Zpočátku šlo o pět samostatných jezer, jejichž plochy byly později propojeny v jednotný celek. Přírodní koupaliště zde bylo v provozu poprvé v roce 1919 a bylo přezdíváno jako „Slovenské Tahiti“. Kromě koupání je samozřejmě možné využít stravovacích služeb, půjčoven sportovních potřeb a člunů nebo šlapadel, případně vyzkoušet jeden z nejmodernějších aquaparků na Slovensku.