V jaké společnosti lidí se rádi pohybujete vy?

Všichni se rádi pohybujeme ve společnosti. Je označována za jednotlivce společných zájmů. Ať jsme v práci nebo na nějaké kulturní akci. Pokud jsme tomuto nakloněny, vnímáme to za důležité pro nás, a naši psychiku. Nepatříme-li do skupiny lidí, co jsou samotáři, pak se pohybujeme rádi tam, kde nejsme sami, a kde to žije. A není podstatné, zda jsme, nebo nejsme početná skupina osob. Doma u vína, nebo někde na nějaké velké akci Jestli se známe, nebo neznáme.

Každý z nás, ale vyhledává určitou společenskou vrstvu, ve které se cítí dobře. Nezáleží na tom, zda je ten dotyčný celebrita, bohatý, nebo střední, čí chudá třída. Vybíráme si podle sebe, a našich možností, zda-li se v jejich přítomnosti cítíme dobře. Podle toho, mezi jakými osobami se pohybujeme. 

Důležité je, si uvědomit, kdo jsme my. Jaká je naše osobnost, co uznáváme za hodnoty. Klíčové je, jak se my lidé vnímáme, jak na sebe působíme veřejně a jestli si dokážeme pomoct či naopak.

people-3308747_960_720

Existují určité faktory, podle kterých je ovlivněna naše oblíbenost ve společnosti.

Je nám jasné, že jako první nás zaujme to, jak dotyčný člověk vypadá, a je upraven. Pokud se s ním pustíme do konverzace, všímáme si hlasu, a jakým tónem s námi hovoří. Zajímá nás jeho inteligence, i jeho vlastnosti. Zda je ta osoba zdvořilá, usmívá se, slušná, a především přátelská a lidská. I naše chování nás zařazuje do oblíbených, a neoblíbených skupin lidí, pro společnost.

women-5039680_960_720

Nejčastěji se v ní pohybujeme v úmyslu pobavit. Ale nemusíme jít na večírek za záměrem zábavy, ale třeba i z pracovního hlediska. Ve společnosti, kde se pohybují určití lidé, na určité úrovni, s určitým vzděláním, nám může být nápomocná.

Víte, kam se řadíte vy, do jaké společnosti?

To, v jaké společnosti se budeme pohybovat, nás může ovlivnit v mnoha ohledech. Přece nedovolíme, aby nás ta nesprávná volba, stáhla ke dnu.