Technika pro život

Informační technologie a technika je tady s námi opravdu odpradávna. A já si myslím, že mnoho lidí si to ani neuvědomuje. Protože když to tak vezmu, tak už jim dřívějších dobách, jako třeba ve středověku a dále už taky byly určité postupy, které připomínaly dnešní moderní techniku anebo další technologie. Jenomže když to tak vezmeme, tak dříve v tom středověku anebo dále všechno bylo takového druhu, že všechno bylo jednoduché a velice lehké, takže u toho člověk nemusel ani tak moc přemýšlet, jako nyní. A dneska je to úplně všechno jiné. Dneska si člověk udělá něco, co má udělané za chvilku. A to je dnešní technika. A dnešní technika není jen jenom tak dokonalá a taky velice zajímavá, jak vy si myslíte, ale technika je taky o tom, že nám lidem zjednodušuje život. Anebo dokonce taky zachraňuje život.

Technika si s vámi taky hraje.

Ano, čtete dobře, že nám technika opravdu dokáže taky zachránit život. A vzpomeňte si třeba na různé lékařské nástroje nebo přístroje. Anebo třeba taky například dýchací přístroje, které mívají pacienti, když nemohu dýchat sami od sebe. Opravdu třeba se taky vemte v úvahu, že existují různé přístroje, které člověku zachrání život. Je to taková technika, kterou si člověk opravdu nedokáže představit a uvědomí si to až v tu dobu, kdy člověku tento přístroj a tato nová technika zachrání život.

Technika už umí všechno.

Třeba například, když člověk potřebuje masáž srdce, hodí se na to lékařská technika, kterou najdete opravdu v každé nemocnici. Takže si myslím, že není technika jako technika, že do toho nemohu zahrnovat také například zahradní techniku, když se bavím o lékařské a medicínské technice. Je toho opravdu hodně a my lidé bychom si měli vědců a také techniky opravdu hodně vážit. Já jsme si tohle uvědomila sice pozdě, ale jsem vděčná, že mám možnost mít kvalitní počítač a tím zároveň i techniku a další technické věci.