Nevýhody internetu

Diskuze o tom, zdali je internet spíše nápomocný nebo naopak, že je to spíše místo, které lidem dokáže nepříjemně uškodit, by mohla být opravdu nekonečná. Jako asi každá věc, má to své pro a proti. Dnes se si rozebereme věci, na které byste si během připojení k internetu měli dát pozor, abyste se vyhnuli docela nepříjemným situacím.

Počítačový virus

Nechtěný obsah

Ti z vás, kteří už mají děti, určitě znají rizika, na která může vaše dítě na internetu narazit. Proto je dobré, nastavit si na mobilu, který například vaše dítě využívá, blokaci různých stránek, které rozhodně nechcete, aby vaše dítě vidělo na vlastní oči, alespoň ne v určitém věku. Může se jednat jak o stránky se sexuální tématikou, tak ale i o mnohem horší stránky, na které bychom neradi narazili ani my, dospělí lidé.

Chycení viru do počítače

Samozřejmě s využíváním internetu se zvyšuje i riziko, že se nám podaří, nakazit si počítač nějakým nepříjemným virem. Na tohle samozřejmě existuje také prevence, kterou jsou antivirové programy všech typů. Přesto ochrana není vždy sto procentní, asi jako u všeho, může vždy něco proklouznout. Dávejte si proto pozor na pochybné stránky, neklikejte na neznámé odkazy a nestahujte soubory, které nemají potvrzenou bezpečnost.

Ztráta peněz

Nabourání se do bankovního účtu

Velkým problémem internetu v dnešní době jsou takzvaní internetoví zloději. Někteří lidé, kteří tento trestný čin čas od času provádí, se napojí například někomu na zařízení, které se nachází na stejné síti, jako je on. Proto si dávejte pozor, kde navštěvujete svoje internetové bankovnictví, dobré je, nepřipojovat se například ve velkých obchodních centrech k bezdrátovému připojení, za účelem návštěvy vašeho internetového bankovnictví. 

Žrout času

To že je na internetu k nalezení naprosto vše a informace, které obsahuje, bychom nebyli schopni nastřádat ani za celý život je neblahý poznatek pro náš čas. Určitě jste se sami někdy nachytali u toho, že jste u internetu strávili déle času, než jste původně chtěli. Proto je například dobré, nastavit si v telefonu funkci, která vás bude po nějakých časových intervalech upozorňovat, jak dlouho na dané aplikaci jste.