Nejoblíbenější pouzdra na Xiaomi Redmi 7A jsou knížky a silikony

Mezi nejvíce vyhledávané, prodávané a recenzované obaly a pouzdra na Xiaomi Redmi 7A patří jednoduché silikonové „vaničky“ a jejich nástavby, doplněné o zavírací, vzhledově velmi atraktivní desky, označované jako flip nebo knížka.

mobil v rukou

Je libo silikon nebo knížku

Silikony – takto se v běžné hovorové řeči označují, ale ve skutečnosti se nejedná o silikon, nýbrž o termoplastický polyuretan TPU. S polyuretanem má lidstvo velmi dobré zkušenosti již desítky let, neboť se z něj vyrábí matrace a čalounění, některé z nich známé jako „molitan“. Tato pouzdra na chytré telefony ve skutečnosti nejsou pouzdra, ale pouze mělké vaničky, kam mobil přesně zapadne, a kde jsou zhotoveny zářezy pro optiku fotoaparátů, vstupy a výstupy pro mikrofon, reproduktor a některé konektory.

Silikony oplývají několika přednostmi, především jsou velmi levné a příjemné na dotek. Chrání mobil zezadu a z bočních stran a nezabírají v kapse či v zavazadle moc místa. Na výběr máte mnoho různých možností barev a vzorů, mezi nimi i transparentní řešení. Kvalitní výrobky z TPU se dají dobře čistit mýdlovou vodou nebo jedlou sodou či ředěným octem, neměli byste však k čištění používat písek na nádobí, drátěnku a další abrazivní metody.

běhání s mobilem

Knížky neboli flip – pokud zvolíte pouzdro pro přesný typ telefonu, nikoli univerzální, bude mít zpravidla uvnitř „silikonovou“ vaničku. Ta bude zabalena v uzavíratelných deskách, které připomínají desky knihy nebo kapesního diáře. Desky se vyrábí rovněž z polyuretanu, ale tentokrát jde o materiál s názvem „ekokůže“. Ta je velmi prodyšná, připomíná svým vzhledem opravdovou kůži a opět se příjemně drží v ruce. Největší výhodou této technologie je vzhled, knížková (flipová) pouzdra si můžete vzít i na jakoukoli společenskou či kulturní slavnost a událost a nikde si „neutrhnete“ ostudu. Mobil se tak stane spíše vaším módním doplňkem.