Lustry a jiná svítidla


https://www.gme.cz/zasuvky-vypinace et=UTF-8″>

Jde vlastně o to, že na každou práci potřebujeme pořádně vidět. A to nejen z důvodů šetření zraku, ale i dalších bezpečnostních. To je samozřejmé.

Proto se staráme, aby světelný zdroj byl co nejsilnější a tím nám byla zajištěna klidná a bezpečná práce.

Když si pak chceme odpočinout, nebo si dokonce i zdřímnout, musíme dbát zase o to, aby mohly být oči v klidu. V ložnici tedy máme světlo jen příjemné, nebo skoro žádné. Já mám barevný pásek s červenými diodami. Pak jsou tam ještě slabě modré, zelené a další. Používám dle potřeby, oči se zde již nesmí namáhat.

458-cl117-pla39-cp008(5)-1500x1500

Nuže, je to jasné. V kuchyni světla hodně a ze všech stran, v ložnici jen něco matného, něco takového, co oči neosilňuje.

A co v obýváku? Nu, zde je to již třeba uvážit hodně dopředu. Pokud zde budeme často číst, bude třeba světlo silnější, snad i bodové, nebudeme-li si číst, postačí něco na cestě mezi silným a slabým. Optimální je, pokud jde o intenzitu, takzvané regulované světlo. Jistě znáte, u vypínače ve zdi je vedle ještě malé kolečko nebo knoflík, kterým si sami přizpůsobíme světlo, jak chceme.

Lustr do obývacího pokoje, který si tam pořídíme, by tu možnost měl rozhodně mít. A pokud nemá, necháme odborníkem dodělat, pokud to ovšem lze.

Většina lustrů to však moc nepotřebuje už proto, že, že si můžeme zvolit svícení podle počtu žárovek. To ovšem musí být ve zdi již tak zvaný vypínač dvojitý, tedy s dvěma „čudly“.

458-cl117-pla39-cp008(7)-1500x1500

Pokud byste to také tak chtěli a váš lustr v obýváku již dosluhuje, tak neváhejte nad koupí nového. Není to zase tak drahá záležitost, jak ostatně můžete vidět na webu, kam jste se dostali. Že ne? Chyba, klikněte na modrý link nahoře a jste tam. Zde zříte, jak širokou paletou lustrů tento obchod disponuje. Rozhodně máte z čeho vybírat.

Vidíte, že je zde i velké cenové rozpětí, takže zvažte i výši investice. Nuže, zbytek je na vás.