Jenom pořádná plachta na bazén nám zajistí teplejší vodu

Naše země je královstvím bazénů. Pomalu u každého druhého domu najdeme nějaký typ buďto zabudovaný v zemi nebo nadzemní nebo i ten, co se staví každý rok třeba menší kulatý. Sezóna běžně začíná v létě, jenomže jak se na ní dopředu připravit? Postavit a napustit bazén je základní, ale dalším důležitým bodem je ohřívání vody. Ta je totiž mnohdy tak ledová, že se do ní nedá vstoupit ještě několik dní, dokud se neohřeje. A to je velká škoda, protože venkovní teploty jsou již kolikrát příjemné a člověk by se rád trochu osvěžil a zaplaval si, ale umrznout zrovna v tak ledové vodě nechce. K ohřevu dobře poslouží solární plachta Chlorito.

bazén listy

Solární plachty mají za účel vodu ohřívat, to je jejich primární účel. Samozřejmě slouží také jako plachty samotné, takže chrání vodu před napadaným „bincem“ z okolního prostředí jako jsou listy, tráva, větvičky, chumly pylu a prachu či hmyz, který v bazéně stejně pořád nacházíme.

Jakmile hladinu na noc přikryjete, máte alespoň trochu jistotu, že tam zbytečně nic padat nebude. Nemusíte pak ani přidávat tolik chemie do bazénu a sáhodlouze vodu čistit.

Dalším jejím úkolem je omezovat odpařování vody. To je naprosto přirozený proces a rozhodně mu nemůžete žádným způsobem zabránit, ale můžete ho omezit a to právě pomocí přikrytí hladiny. Odpar vody bude menší a vy nemusíte každý druhý den dopouštět hektolitry vody.

klobouk u bazénu

Nesmíme zapomínat ani na teplo, které je již v bazénu naakumulováno. Voda se vlivem vysokých okolních teplot přirozeně ohřeje, ale kvůli nižším teplotám v noci se zase ochlazuje. A právě tomuto procesu zabráníte přikrytím hladiny.

Vybírat si můžete z různých provedení i barev. Kulaté, modré, černé, průhledné. Velikost se určuje samozřejmě podle velikosti vašeho zahradního bazénu.

Plachty vypadají jako bublinkové folie. Z jejich názvu napovídá, že přenáší teplo. Solární energii ze slunečního záření se přenáší přímo na hladinu vody, ta se pak rychleji ohřívá a my se můžete brzo těšit na koupání v příjemně osvěžující vodě.