Jaké výhody nabízí dřevěný plot?


Asi není třeba říkat, že oplocení pozemku má mnoho výhod, zejména pokud na něm máme rodinný dům či například chatu nebo chalupu. Tou hlavní je samozřejmě ochrana proti zlodějům, avšak zároveň brání i ostatním lidem, aby přes váš pozemek volně procházeli. Navíc, pokud máte malé děti či domácí zvířata, můžete jím tímto způsobem zabránit v opuštění vymezeného prostoru.

Otázkou zde však samozřejmě je, jaký typ oplocení použít. K dispozici jich máme skutečně mnoho, a někdy může být těžké si vybrat. Každý z nich má totiž poněkud jiné vlastnosti, a neexistuje takový, který by byl ideální pro všechny.

dplot1

Jedním z nejčastěji používaných je pak dřevěný plot Pergoly Trutnov. To je dlouholetá osvědčená klasika, kterou najdeme zejména u rodinných domů. I v současné době, kdy máme mnoho nejrůznějších materiálů, si dřevo zachovává svou oblibu. A je jasné, proč.

V první řadě je faktem, že vypadá skutečně dobře. A jelikož snad každý z nás chce, aby jeho domov vypadal co nejlépe, je vzhled poměrně důležitým faktorem. Neměl by však být ani zdaleka jediný.

Lidem se líbí i jeho variabilita – můžeme jej postavit tak, aby byl zcela neprůhledný, nebo nechat mezi jednotlivými plaňkami mezery. Záleží jen na nás, zda budeme preferovat soukromí či výhled. V tomto ohledu je tedy vhodný pro širokou škálu lidí.

dplot2

Samozřejmě hlavní důraz by měl být kladen na to, jak dobře plní svou primární úlohu, tedy ochranu pozemku před vniknutím neoprávněných osob. A v tomto ohledu si vede poměrně dobře. Problémem však může být fakt, že jej nemusí být až tak těžké překonat, zvláště pokud jej nemáme vyroben ze silného, tvrdého dřeva.

Ovšem tím hlavním důvodem jeho obliby je především cena. Ta je v porovnání s jinými druhy materiálu relativně nízká, a navíc ani montáž není tak složitá. Jistě, například pletivo je levnější, avšak nevypadá tak dobře a ani tolik nekryje.

Je tedy jen pochopitelné, proč se ke dřevu lidé stále vracejí. A je velmi pravděpodobné, že tak budou činit i nadále.