Jízda po Česku s tažným zařízením na Ford Galaxy a obytným karavanem

Máte-li tažné zařízení na Ford Galaxy, máte k dispozici mnohoúčelovou pomůcku pro připojení nákladních přívěsů k převážení stavebnin, nábytku a dalšího vybavení domácností. Můžete na něj připojit vozík pro převážení koní, a samozřejmě i obytný karavan. Moderním trendem se stal i nosič jízdních kol, který je ve své kategorii jedním z nejbezpečnějších a nejvíce konkurence schopných.

Trabant s karavanem

Rádi bychom se na okamžik zastavili u obytných karavanů, je to prostředek pro svobodné cestování v tuzemsku, aniž byste potřebovali Covid pas a vystavovali se dalším různým omezujícím opatřením. Pokud zakotvíte v nějakém autokempu, můžete tu trávit jen pár dnů a přemístit se pak jinam, aniž by vám někdo vaší trasu nalinkoval, a využít lze i táboření mimo vyhrazená tábořiště, zveřejňovaná na webových stránkách jako volný prostor pro pobyt, tedy na pozemcích dotyčných majitelů této služby.

Jízdu s karavanem můžete pojmout i jako hvězdicový zájezd po méně navštěvovaných a přesto velmi zajímavých místech, což může být velmi atraktivní výzvou např. pro milovníky pěší turistiky a cyklistiky. V naší zemi je jich celá řada a namátkou bychom mohli vyjmenovat CHKO Blaník, Zruč nad Sázavou a vodní nádrž Švihov, hrad Český Šternberk, Sudoměřice u Tábora a zříceninu hradu Borotín, hrad Kámen a rybník Valcha u Cetoraze, hrad a zámek Stráž nad Nežárkou, zámek Jemčina, rybník Osika u Albeře, zříceninu hradu Landštejn a náš výčet by mohl pokračovat tak, že by zaplnil několik stran textu.

město Písek

Podstatné ovšem je mít k dispozici homologovanou kouli za autem a spolehlivý přívěs, třeba pronajatý, a k tomu rovněž dobře zorganizovaný plán trasy včetně záložní papírové mapy, přísun kvalitní pitné vody, dostatek potravin a potravinových surovin, abyste nebyli závislí na příliš mnoha externích obchodech a mohli pobývat v přírodě i tam, kam se příliš turistů nehrne.