Umíte se správně chovat ve společnosti? Znáte pravidla, která jsou zavedená a pevně daná?

Čeká vás společenská událost, která je významná a vy se bojíte, že uděláte nějakou chybu? Máte firemní akci, kde bude mnoho významných lidí? 

Umíte se správně chovat ve společnosti? Znáte pravidla, která jsou zavedená a pevně daná? 

Dnes je společnost již více uvolněná a je pravdou, že pravidla se nedodržují tak, jako dříve, ale i přesto, pokud se chystáte na nějakou významnou událost, je třeba počítat s tím, že určité zásady se musí dodržovat. Může se jednat o pracovní schůzku, večírek s obchodními partnery nebo vedoucími podniku nebo nějaký společenský či charitativní ples. Všude tam, kde je třeba dodržovat pravidla slušného chování je znalost etikety nesmírně důležitá. I když jdete jen jako doprovod, měli byste vědět, koho pozdravit jako první nebo s kým si nejdříve potřást rukou. Jak se úplně neztrapnit a co dělat, když si nevíte rady? 

znáte etiketu

Ženy to mají jednodušší 

Ženy jsou ve společnosti brány trošku jinak, zpravidla mají přednost a to ve všem. Takže je na mužích, aby si tohle ohlídali. Ženy by měly být pouštěny, měly by si sednout jako první a také se představují jako první, mají před muži zkrátka přednost. Dá se tedy říci, že to mají v těchto pravidlech trošku jednodušší. Muži si také musí dávat pozor na to, koho pozdraví jako první nebo v jakém pořadí budou své partnerce představovat kolegy a nadřízené. Nadřízení se logicky berou jako významnější a společensky jsou výše, takže ženě představíme nejprve nadřízeného a až později kolegu, za předpokladu, že stojí všichni vedle sebe. No a co dělat, když nevíte? Úplně nejjednodušší je, když se každý navzájem představí sám sobě. Podané ruce a úsměv hravě schovají nevědomost i rozpaky. 

zásady chování ve společnosti

Kdo s kým a před kým? 

Ženy jsou společensky brány tak, že jsou výše postavené a nehledí se na jejich profesní postavení, mezi dvěma ženami se pak ale může odlišovat věk či profesní úroveň. Pak také platí, že starší člověk je váženější a má tedy přednost před mladším. I když zrovna nejste na pracovní společenské akci, ale potkáte třeba na plese váženého lékaře či vědce a podobně, tihle lidé mají ve společnosti vždy také navrch. Jen to o něm samozřejmě musíte vědět. 

Pozor si dávejte ve společnosti na to, jak mluvíte a jak se vyjadřujete. I na slovech či gestech hodně záleží.