Schodiště jako ozdoba domu i věrný přítel

Hlavní výhodou samonosného schodiště je jeho tvarová rozmanitost a velmi široké možnosti uplatnění. Můžete je umístit v podstatě kamkoli, jsou konstruována tak, aby nebyla závislá na nosných stavebních prvcích uvnitř i vně objektu, a tím pádem máte velmi flexibilní řešení přístupu do vyšších či nižších pater domu. Samonosná schodiště mohou být umístěna libovolně v prostoru tak, aby splňoval vaše estetické cítění a aby nebyly schody, jak se říká, „pěstí na oko“. Pamatujte na to, že schodiště v domě bývají obvykle jeho dominantou, na kterou se upíná zrak po každém vstupu do tohoto prostředí.

venkovní schodiště

Co je na samonosných schodištích zajímavého je i to, že jsou velmi lákavým místem pro dětské skotačení. Děti je vyhledávají pro různé hry, využívají je pro pokládání hraček na okraj schodnic, vystřihují si z papírového kartonu šikmou plochu pro spouštění autíček z kopce a častým jevem je i jízda po zadku, jestliže to konstrukce schodů umožňuje svým hladkým povrchem. Pro děti jsou domovní schodiště zkrátka perfektním terénem pro jejich tvůrčí záměry.

točité schodiště

A co my, dospělí? Sdílejme s dětmi jejich hravou energii a využívejme schodů nejen pro zábavu, ale i pro posilování a udržení zdravého životního stylu. Chodit každý den po schodech je obrovský dar, je to obdoba chůze v horském terénu, kam se vydává každý rok statisíce nadšenců, aby procvičili zlenivělé svalové partie dolních končetin. Jestliže máte schody doma, nemusíte pak tak často vážit cestu do hor a budete mít přímo u nosu skvělého pomocníka https://www.heureka.cz/%3Fh%5Bfraze%5D%3DSyndrom%2520pomocn%25C3%25ADka%2BSchmidbauer pro zdravé nohy a chodidla, pro spolehlivý imunitní a lymfatický systém a pro zlepšení nálady.

Zlepšit náladu chůzí po schodech je přitom velice snadné, nepotřebujete k tomu navíc vůbec nic, stačí jen vyzout se z bot, našlapovat po schodech naboso a chodit po jednotlivých stupních hlavně po špičkách. Náladu vám vylepší samotný pohyb (endorfiny), prokrvení největších svalů v těle = svalů stehen a výhodné je i některé stupně opatřit hrubším povrchem, který poslouží jako ekvivalent reflexní masáže chodidel.