Hledáte investice?


Je opravdu zvláštní, že lidé kteří pracují celý život a vychovávají budoucí generace neustále poslouchají, že nebudou peníze na důchody. Jsou to ale peníze pracujících lidí, ze kterých se financuje chod celého státu. Z daní a odvodů se vyplácí sociální dávky i lidem kteří nepracovali nikdy, opravdu luxusní platy politiků, ale na důchody jaksi není. Jenže když si spočítáte kolik peněz dáte za základní životní potřeby jako je bydlení, jídlo, léky a oblečení, moc prostoru k investování už většině lidí opravdu nezbývá. Cesty jsou.

chorvatsko dubrovnik

Je potřeba být finančně gramotní
Kdo si neustále půjčuje na hlouposti jako je dovolená, nový telefon nebo dárky k Vánocům, ten finanční gramotnosti asi moc nepobral. Velké množství krátkodobých půjček může být cesta do pekel. Je jasné že bydlet se musí buď za nájemní cenu a nebo u spousty lidí v podobě bydlení na hypotéku. Důležité je si zbytečně nepůjčovat další částky na věci, které okamžitě nutně nepotřebujeme, jakmile se zbavíme těchto dluhů, jsme na dobré cestě začít s investicemi.

peníze dolary

Investice jsou jednou z cest, jak se finančně zajistit třeba právě na důchod. Člověk nemusí mít naspořené miliony ani je vydělávat, ale krůček po krůčku je možné se zabezpečit. Jak? Třeba tak, že začnete po troskách kupovat zlato, ale je potřeba si hlídat dobré ceny. Další cestou jsou například podílové fondy, kam stačí posílat pár korun měsíčně. Je ale nutné si fond velmi pečlivě vybrat.

Movitější lidé mají samozřejmě více možností. Pokud mezi ně nepatříte ale máte možnost investovat s někým na koho je opravdu spoleh, můžete si prohlédnout třeba reality v Chorvatsku na prodej. Je možné si koupit nemovitost i do podílového spoluvlastnictví, ale je důležité vědět, jestli jste schopni se na všem domluvit, a jestli toho budete schopni i do budoucna. Právě zahraniční nemovitosti jsou skvělou investiční příležitostí.