Když obývák není jen obývákem aneb Jak vyřešit nedostatek prostoru v malých bytech

Řešíte doma velký nedostatek místa a potřebujete nějak vyřešit své potřeby? Obývací pokoj se v malých bytech může stát opravdu multifunkční místností.

Když obývák není jen obývákem aneb Jak vyřešit nedostatek prostoru v malých bytech

Obývací pokoj by měl být středobodem každého bytu, v něm by se mělo dít v podstatě všechno, co rodina činí doma společně, měla by to být místnost odpočinková i společenská, místnost které vévodí velký gauč s televizí, ke které rodina denně usedá. Místnost, do které si zveme návštěvy, a která se nám líbí. Jenže realita je mnohdy úplně jiná, stále menší byty, ve kterých mladé rodiny žijí, takový obývací pokoj ani nemají. Z obývacího pokoje se tak stává multifunkční místnost, kde se jí i spí. Jak vyřešit problémy s malým bytem a užít si i kousek toho klidu v obývacím pokoji?

pexels-photo-4138152

Když na to jdete chytře!

Návrhy obývacích pokojů https://bydesign.cz/obyvaci-pokoje-a-kuchyne/, které lze shlédnout na internetu nebo v různých časopisech, můžeme vidět, že když má člověk nápad, jde všechno. Dnešní doba totiž nutí mladé rodiny žít ve stále menších bytech, ale když si s nedostatkem prostoru umíte poradit, nemusíte to citelně zaznamenat a trpět tím. Všechno je zejména o nábytku, o jeho naplánování a šikovném rozmístění. V případě malých prostor se vám umístění nábytku bude plánovat hůře, ale jde to. Nejlepší volbou jsou pak jistě sestavy nábytku tvořeného na míru. Tím můžete ušetřit neskutečně moc místa.

Obývák klidně může být spojen s kuchyní a jídelním koutem a ještě se v něm večer můžete i vyspat. Koneckonců v dnešní době to není nic neobvyklého. Většina lidí ale nemá takové znalosti a přehled a neví, jaké vlastně možnosti jsou. Nebojte se tak požádat o pomoc bytového architekta, který dokáže kouzlit i v těch nejmenších obytných prostorách.

pexels-photo-298842

Sklopná postel jako obýváková stěna

Rozhodně velkým hitem jsou takzvané sklopné postele, které se umisťují, jak do dětských pokojů, tak právě do obývacích místností nebo i kuchyní, kde je zapotřebí vytvořit na noc místo pro spaní. Sklopná postel se snadno jedním tahem promění ráno například v obývací stěnu a večer se stejnou jednoduchostí se vám promění v praktickou postel. Tyto postele šetří místo a hlavně zabijí dvě mouchy jednou ranou, jakmile se totiž postel sklopí ke zdi, vznikne další zajímavý kousek nábytku, právě třeba obýváková stěna.

Se šikovnými vychytávkami se dá udělat hezký, útulný a praktický byt vždy. Řešením pak jsou samozřejmě i skříně sahající až strop, poličky a závěsné skříňky, které nám všude po bytě mohou vytvořit úložný prostor navíc. V malých bytech je pravidlem, že každý kousek volného prostoru, se musí umět využít.