K čemu poslouží igelitové poštovní obálky

Potřebujete někam odeslat textilní výrobek či zboží podobného charakteru a nechce se vám jej balit do velké kartonové krabice a platit zbytečně za její velikost? Pak jsou vám k dispozici plastové obálky.

Jsou dostatečně pevné – v praxi se osvědčila jejich pevnost při manipulaci s poštovními zásilkami, čímž mohou zcela zastoupit obálky vyrobené z papíru. Některé plastové obálky se dokonce označují jako bezpečnostní, se samolepicím bezpečnostním proužkem. Přepravní služby a poštovní doručovatelé s nimi zachází opatrně, neboť lze zásilku pojistit i na poměrně vysokou částku.

Chrání před prachem, vlhkostí a vodou – cokoli zabalíte do papíru, může při kontaktu s vodou a vlhkostí utrpět. Chcete-li mít jistotu, aby její obsah byl skutečně chráněný před tekutinami, bude lepší volbou plastová obálka.

igelitová obálka

Diskrétní – obálky z plastu se vyrábí v různých barvách a zpravidla nejsou transparentní, takže dovnitř nikdo neuvidí, leda že by zásilku záměrně otevřel, což je u těchto služeb prakticky vyloučeno. Je to důležité zejména u osobních dokumentů, jako jsou smlouvy a smluvní ujednání, vysvědčení, darovací listiny atp.

plastová poštovní obálka

Rychlé zabalení, žádné krabice a výplňový materiál – je-li vaší prioritou rychlé balení, bez shánění krabic a různých výplní, jsou plastové obálky dobrou volbou. Máte-li jich doma pár při ruce, je zabalení zásilky otázkou několika minut. Zároveň lze ušetřit za poštovné, kdy rozhodují rozměry balíku, nikoli jeho hmotnost.

Textil, dokumenty, knihy, časopisy, DVD média, prospekty, kalendáře a diáře – to vše můžete vkládat do igelitových obálek, aniž byste potřebovali papírový karton. Obálky jsou popisovatelné lihovým fixem a lze je polepit samolepicími etiketami. Na běžné zásilky vystačíte s poštovními igelitovými obálkami, na cennosti pak používejte igelitové obálky s bezpečnostním uzávěrem.