Jak vybrat vhodný telefonní tarif

Každý telefonní operátor nabízí svým zákazníkům nepřeberné množství tarifů, ze kterých si mohou vybrat. Díky tomu si může každý najít takový, který mu bude vyhovovat. A to je hlavním cílem, neboť ačkoliv samozřejmě existují předplacené SIM karty, operátoři vidí mnohem raději, když si zákazník založí tarif. Asi není potřeba říkat, že je to proto, že z něj mají více peněz. Ale jak se v té nabídce orientovat? Vybrat si takový, který pro nás bude ideální, totiž není nic snadného. Naopak, může to být i celkem obtížné. Předtím je totiž potřeba zvážit pár věcí.

 

operátoři mohou mít různé tarify

 

Tou hlavní je samozřejmě to, kolik minut měsíčně provoláme. Zde je dobré mít o tom poměrně dobrou představu, takže je vhodné vést si alespoň dva měsíce předem statistiku. Do ní si také poznamenejte, zda je to skutečně dost, nebo zda jste provolali tak málo jen proto, že byste jinak museli platit víc, než si můžete dovolit.

 

Další kapitolou je volání do zahraničí. Jak často jej provozujeme? A jedná se o hovory v rámci Evropské Unie, nebo mimo ni? Pro každou oblast totiž platí specifické sazby, a to jak u předplacených karet, tak u tarifů.

 

tarify existují i pro staré modely mobilů

 

Vzhledem k tomu, že prakticky všechny tarify dnes zahrnují alespoň minimum internetových dat, je dobré se také podívat, kolik času na něm trávíte, a také kdy. Nesmíme totiž zapomínat, že mnoho veřejných míst má vlastní volnou wi-fi. Stačí vám ona k naplnění vašich potřeb, nebo byste dat potřebovali více?

 

Pak jsou tu samozřejmě naše finanční možnosti. Není potřeba si lhát, některé tarify mohou být skutečně drahé. A nesmíme zapomínat, že onu částku budeme muset platit každý měsíc tak dlouho, dokud jej budeme využívat. Kolik peněz si můžeme dovolit takto obětovat?

 

To všechno jsou otázky, na které je dobré znát odpověď ještě předtím, než operátora navštívíme. Budeme tak totiž mít přesnou představu o tom, co chceme, a prodejce nám tak mnohem obtížněji vnutí pro nás horší, ale také dražší tarif. Přeci jen, mobil coby velmi osobní zařízení by měl plně odpovídat našim potřebám. A to ve všech ohledech.