Řídíte často?

Řízení auta vyžaduje plno koncentrace a trpělivosti. Řízení auta pro soukromé účely a hlavně profesionální řízení auta vyžaduje klid, protože za volantem máte zodpovědnost nejen za sebe ale i za druhé. Každý může za volantem někdy udělat chybu a proto je potřeba s tím počítat i u ostatních a být velice obezřetní. Zejména řidiči z povolání znají celou řadu situací, kdy řešili v provozu chybu někoho jiného, aby nedošlo ke kolizi.

sluneční brýle

Kvalitu řízení a plynulost provozu ovlivňuje celá řada faktorů. Jedním z nich je počasí. Počasí my ovlivnit nedokážeme, ale můžeme reagovat úměrně tomu co se děje venku. Už v autoškole se učí že je vždy potřeba přizpůsobit jízdu autem počasí a stavu vozovky. V opačným případě může dojít ke kolizi velice rychle. Na mokré vozovce není dobré jezdit příliš rychle a to ani tehdy, pokud máte dobré pneumatiky.

Počasí dokáže řidičům pěkně zavařit i za sucha. Ostré slunce umí v provozu nadělat taky pěkné problémy. Oslnění sluncem způsobí ročně několik nehod. Zejména v jarních dnech se můžeme během tak zvané “zlaté hodiny” setkat s tím, že slunce je v takové poloze, že kvůli němu nevidíme nic. Odpolední sluneční paprsky jsou sice krásné, ale jejich intenzita umí řidičům nadělat starosti. Když se vám takové slunce opře do očí, jen těžko se vám bude řídit, a je úplně jedno jestli jedete na nákup a nebo v rámci zaměstnání.

žena brýle

Tento problém dokážou vyřešit polarizační brýle pro řidiče. Jde o sluneční brýle, které mají skla potažené speciálním filtrem. Ten dokáže minimalizovat dopad slunečního záření na vaše oči, a díky nim uvidíte zřetelně i za největšího slunečního záření. Kromě toho že se vám bude lépe řídit, takové brýle ochrání váš zrak před předčasným stárnutí očí. Na naše oči působí UV záření každý den, a nejvíce právě v době kdy slunce pálí na všechny strany.