Co se týká peněz, ty bychom měli vždycky mít. A měli bychom jich mít dost. Protože je skutečností, že se bez nich nežije vůbec dobře, zatímco s nimi dobře bývá. Kdo má peníze, ten má všechno, co potřebuje, na rozdíl od lidí bez dostatečného finančního zajištění, kteří musí leccos oželet, protože jim to nikdo bez zaplacení nedá.

Peníze bychom tedy měli a chtěli mít. Jenže toho ne vždy dosáhneme. Zatímco někdy si jich vyděláme dost na všechny své výdaje, někdy to není žádná sláva a někdy také doslova třeme bídu s nouzí. A protože nikdo netouží po nedostatku, musí se peníze vždy sehnat. I tehdy, když si je právě nemáme jak vydělat. A jakým jiným způsobem se tyto dají sehnat? Přece tak, že si je od někoho půjčíme.
On je ale někdy problém najít někoho, kdo by nám je půjčil. Ne proto, že by tu nebyly nabídky, ale proto, že finanční ústavy pochopitelně nerozdávají půjčky na potkání komukoliv. Napřed se ujišťují, zda je také dostanou zpátky. A není neobvyklé, když nejsou zájemci o půjčky schopni poskytnout dostatečné záruky, a proto půjčky nedostávají, i když by jim byly skutečně hodně potřeba.

A co když tedy někdo požádá o bankovní půjčku, ale je shledáno, že na ni nemá vzhledem ke své ekonomické situaci nárok? Pak nemá smysl zkoušet to znovu v téže nebo i jiné bance. Dopadlo by to stejně, protože i požadavky kladené na takového žadatele by byly tytéž, tedy nesplnitelné. A pokud za neúspěch při žádání o bankovní půjčky mohou nižší příjmy nebo záznamy v registrech dlužníků, je lepší požádat o nebankovní hypotéku. Protože u té takové potíže nevadí. Tam se namísto toho ručí nemovitostí. Kterou žadatel musí mít a nabídnout ji do zástavy nebankovní společnosti. A nejen to. Dá se tu získat i hypotéka na koupi nemovitosti do 60% z ceny nemovitosti, a i to se hodí těm, kdo podobnou koupi plánují, i když na ni zrovna nemají.