Když výdělek neuspokojí

Dokud máme peníze v peněžence, na účtu nebo někde jinde, tedy pokud jsme solventní, může nám být docela dobře. Máme všechno, na co si jenom vzpomeneme, a tak nestrádáme v žádné z oblastí, jež s penězi nějak souvisejí. Ovšem takovýto stav obvykle nemívá dlouhého trvání, není nám vždy dopřán na věčné časy a nikdy jinak. A tak si někdy žijeme dostatečně kvalitním životem, ale to jen do doby, než se ocitneme v naprosto opačné situaci.

Jakmile se nám počne peněz nedostávat, ztrácíme obvykle pevnou půdu pod nohama. Naše nálada klesá k bodu mrazu, nejsme spokojeni s tím, co máme, bojíme se i toho, co dost možná přijde, a za takové situace rozhodně nelze mluvit o šťastném životě. A vše se obrátí k lepšímu až tehdy, když si zase vyděláme a můžeme zase utrácet tak, jak si to představujeme.

stodolarovky USA

Ovšem někdy potřebujeme peníze dříve, než si je vyděláme. Ne vždy si můžeme vše odříkat, ne vždy nám věřitelé s platbami posečkají. A pak přichází ke slovu půjčka.

Půjčit si lze v mnoha finančních institucích, nejednou se nám různé nabídky podbízejí klidně i na každém kroku. Zdálo by se tedy, že nebude problém si půjčit. Jenže se nakonec ukazuje, že to problém být může, a to i přímo neřešitelný.

stovky dolarů USA

Neřešitelný v případě, že se volbou člověka v tísni stane něco jiného než nebankovní hypotéky. Ony totiž nejsou půjčky jedna jako druhá, a z toho pramení i to, že ne každému ze zájemců všude půjčí. Obvykle se totiž požadují nejrůznější druhy záruky řádného splácení, a ne všechno je splnitelné pro toho, kdo je v tísni nebo třeba dokonce až na samém dně.

A zmíněné hypotéky jsou často tou jedinou cestou, jak si k penězům přijít. Protože u těch se po žadatelích nechce vlastně nic víc než zástava nemovitosti coby záruka vrácení půjčených peněz, a elementární schopnost splácet. A ten, kdo zažádá právě o nebankovní hypotéku, tak uspěje rychleji a jistěji než ten, kdo se obrátí na banku.