Kde se berou vrásky a jak proti nim bojovat?


Vrásky jsou jemné linie, které se tvoří ve vaší pleti. Nejčastější mísa, kde se tvoří, jsou krk, dekolt a obličej. Najdeme je ale také třeba na pažích. Jedná se o přirozenou část procesu stárnutí a i když se nám nelíbí, měli bychom se smířit s tím, že být bez vrásek po celý život prakticky nelze. Vrásky způsobuje mnoho faktorů Jak už jsem zmínili, jedná se o přirozený proces stárnutí. Takže hlavním důvodem je stáří a čas. Dřívější tvorbu vrásek či jejich prohloubení způsobuje také sluneční záření, kouření nebo přílišné namáhání mimických svalů. Je vůbec něco, co pomáhá proti vráskám? Existují neinvazivní i invazivní metody, které mohou tvorbu vrásek zpomalit nebo vám vyhladit již vzniklé.

sérum

Retinol

Retinol je derivátem vitamínu A, který se běžně přidává do pleťových sér a krémů. Z látek, které se v skin care běžně používají, jsou retinoly jediném které prokazatelně působí proti vráskám. Jen pozor při používání, příliš silný retinol vám může i pleť poškodit.

Kolagen

Kolagen se stará o pružnost naší pokožky, takže logicky, pokud nám schází, přijdou vrásky. Proto vám mohou s prevencí vrásek pomoci potravinové doplňky kolagenu, nebo se o své tělo starat tak, abyste si udržovali svůj přírodní kolagen. Kolagen pleť zcela nevyhladí, ale rozhodně slouží jako účinná prevence.

krém

Chemický peeling

Chemický peeling dokáže rozpustit šetrně horní vrstvu vaší pokožky, kterou tvoří odumřelé kožní buňky. Pokožka se obnoví a pomocí pravidelného obnovování dokážete zmírnit, či dokonce mírně vyhladit některé již vzniklé vrásky.

Výplň kyselinou hyaluronovou

Kyselina hyaluronová se nepoužívá jen jako hydratační složka kosmetických produktů, ale také k vyplnění již vzniklých vrásek. Nejčastěji se používá k vyplnění vrásek v oblasti úst, nosu a brady. Jedná se o přírodní látku, takže je často jako plnidlo preferována.