Jak se zbavit potíží

Jestli něčemu určitě nesmíte věřit, pak tomu, že budete mít v životě vždycky tolik peněz, kolik jich budete potřebovat. I když to třeba ve vašem dosavadním životě vypadalo vždycky dobře a nikdy jste si nemohli stěžovat na nedostatek, jeden nikdy neví, kdy se to obrátí k horšímu a peníze vám začnou scházet. Tak už to zkrátka v životě chodí.

Jenže má se člověk smířit s tím, že se mu jednoho dne nebude dařit a že třeba půjde i o oné pověstné žebrácké holi? Tak to určitě ne. Člověk by se měl už v dobrých časech připravit na to, že tyto nemusí trvat věčně. A měl by vědět, co by si počal v případě, že by mu příjmy významně poklesly, úspory došly, a naopak bylo třeba platit víc a víc.

ležící mince

A co znamená být na tuto eventualitu připraven? V první řadě to chce vědět, kde by si někdo takový mohl v podobné nezáviděníhodné situaci peníze půjčit. A nemyslete si, že je to právě jednoduchá otázka, na kterou existuje snadná odpověď. Půjček se u nás totiž sice nabízí víc než dost, jenže na spoustu z nich si člověk ve finanční tísni musí nechat zajít chuť. Protože se většina půjček poskytuje jenom těm z nás, kteří mají dost vysoké příjmy, registry dlužníků bez negativních záznamů a další pozitiva.

A co ti ostatní? Pro ty je tu hypotéka bez doložení příjmu od nebankovní společnosti.

sto dolarů

Když člověk tuší nebo i přímo ví, že by v bance s jejími přísnými požadavky, jež se tam na zájemce o půjčku kladou, neuspěl, měl by vědět, že nebankovní hypotéku získá naopak docela snadno. Tady totiž stačí, že bude mít takový dlužník z čeho splácet, tady je nezbytností vlastnit nějakou nemovitost, která by se dala dát do zástavy coby záruka řádného splacení všech závazků, a tím to končí. Kdo toto nabídnout může, uspěje.

A ať je člověk podnikatelem nebo spotřebitelem, tedy ať už potřebuje peníze na své živobytí nebo na investování do své firmy, tady dostane to, co potřebuje.